Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się usługi typu self-storage. Polega to na tym, że podmioty zewnętrzne udostępniają klientom zazwyczaj dość niewielkich rozmiarów pomieszczenia magazynowe, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie rzeczy poza domem. W wielu przypadkach takie rozwiązanie jest bardzo przydatne – czasem nie dysponujemy wystarczającym metrażem do tego, aby trzymać wszystkie należące do nas przedmioty u siebie. Taki mały magazyn jest nierzadko swego rodzaju opcją ratunkową. Jakie są zalety usług self storage?

Magazyn samoobsługowy – korzyści

Boksy magazynowe mogą stanowić świetny schowek na rzeczy, które nie mieszczą nam się w domu lub z jakichś względów nie chcemy ich tam przechowywać. Wśród zalet takiej usługi można wymienić:

  • bezpieczeństwo
  • dostępność
  • elastyczność
  • koszty

Mini magazyn – bezpieczeństwo

Niewielka przechowalnia zazwyczaj wyposażona jest w bardzo dobre mechanizmy zabezpieczające. Ich dobór zależy oczywiście od poszczególnych firm, jednakże popularnymi rozwiązaniami jest stosowanie magnetycznych kart wstępu, wymaganie kłódek o określonych standardach i parametrach, alarmy, monitoring, czy dodatkowy personel ochraniający. Doskonale wiadomo, że jeżeli decydujemy się na przechowywanie rzeczy poza własnym domem, zależy nam na odpowiednich zabezpieczeniach. Kwestia bezpieczeństwa w przypadku usług magazynowych przedstawia się obiecująco.

Boksy magazynowe – dostępność

Trzymając rzeczy poza domem chcielibyśmy z pewnością mieć do nich dobry dostęp. W wielu przypadkach jest to możliwe przez całą dobę, dzięki czemu nie musimy martwić się o ograniczenia czasowe i o to, że nie zdążymy przed określoną godziną dotrzeć do magazynu. Dwudziestoczterogodzinny system pracy pozwala na swobodne zarządzanie przechowywanymi rzeczami, co jest bardzo dużym udogodnieniem.

Przechowalnia dla rzeczy – elastyczność

Porozumienia, na których mocy nabywamy prawo do korzystania z przestrzeni magazynowej, cechują się często sporą dozą elastyczności. Nieraz możemy wykupić usługę długoterminową, jeżeli wiemy, że przechowywanie rzeczy będzie nam w tej formie potrzebne w dłuższej perspektywie. Jeśli natomiast taką sytuację planujemy wyłącznie tymczasowo, powinniśmy poszukać umowy krótkoterminowej. Dobrze także wspomnieć o tym, że tego rodzaju „hotel dla rzeczy” niejednokrotnie dysponuje skrytkami o rozmaitych rozmiarach. Dzięki temu możemy indywidualnie dopasować usługę do swoich potrzeb. Czasem bowiem nie potrzebujemy dużo przestrzeni, bo przechowywanie mienia w ten sposób planujemy w ograniczonym zakresie. Zdarza się jednak również tak, że niezbędne jest nam magazynowanie rzeczy wielkogabarytowych, a zatem również metraż schowka powinien być odpowiednio większy.

Magazynowanie mienia – koszty

Niektórym mogłoby się wydawać, że usługi magazynów samoobsługowych są dosyć kosztowne. Jak się jednak okazuje, nie są to wcale wygórowane stawki. Dzięki temu rozwiązanie tego rodzaju nie powinno stanowić wielkiego obciążenia dla kieszeni i może być dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Cena jest zazwyczaj bardzo ważna dla nas, jako klientów. Ten czynnik w przypadku self-storage wypada bardzo atrakcyjnie.

Boksy magazynowe służyć nam mogą zarówno jako przechowalnia mebli, czy też bagażu, jak i usługa umożliwiająca magazynowanie mienia w innych postaciach. Tak czy inaczej jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy w swoich prywatnych mieszkaniach mają zbyt mało przestrzeni. Także przedsiębiorstwa, które chcą zgromadzić niewielką ilość rzeczy w jednym miejscu, może być to interesująca opcja.