Człowiek jest taką istotą, która ma skłonność do chomikowania różnych rzeczy. Taki o to sposobem, często w krótkim czasie, w świeżo umeblowanym mieszkaniu zaczyna już brakować miejsca, ponieważ w imię zasady, że wszystko „się przyda”. Co wtedy robić, kiedy komórka jest już zapchana, balkon również, a dodatkowych sprzętów przybywa z każdym następnym rokiem?

Na szczęście do Polski zawitała moda na tak zwane self storage, czyli inaczej mówiąc wynajmowanie małych powierzchni magazynowych na różne potrzeby przechowywania na przykład: artykułów sezonowych lub opony, sprzęt narciarski albo przedmioty zgromadzone na czas przeprowadzki czy też remontu. Innowacyjność tego pomysłu polega na tym, że powierzchnie magazynowe są rozwiązanie nie tylko dla firm oraz przedsiębiorstw, ale także dla klientów indywidualnych lub osób prywatnych na potrzeby gospodarstwa domowego.

Przechowywanie rzeczy – rozwiązanie, które jest szyte na miarę

Jeżeli dodatkowo potrzebujemy kilku metrów kwadratowych więcej, ponieważ w domu brakuje już wolnej przestrzeni, mały magazyn to idealny pomysł oraz system na przechowywanie zbędnych w danej chwili rzeczy. Jak zapewnia każda firma promująca te usługi wynajmu boksów magazynowych, posiadają one same zalety. Umowy najmu zazwyczaj są niezwykle elastyczne, a minimalny czas jej trwania to około 14 dni, co wówczas nie obciąża budżetu, a pozwala na przykład przechować delikatne sprzęty lub meble na czas remontu albo przeprowadzki. Usłudze takiego wynajmu podlegają powierzchnie już od 1 metra kwadratowego, a nawet do 20 metrów. Konsultanci pracujący w takich branżach z chęcią podpowiedzą, który metraż będzie odpowiedni, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań.

Co więcej, usługi takiego magazynowania zazwyczaj są dostępne przez 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu. Za pomocą odpowiednich kart dostępu, można dostać się do wynajmowanego boksu zawsze wtedy, gdy będziemy tego potrzebować. Idea tego całego self storage działa niezwykle sprawnie w całej Europie, a jak wspomniano wcześniej, od niedawna, możemy z niej korzystać także w Polsce. Dzięki takim magazynom samoobsługowym nie trzeba się już martwić, co zrobić z rzeczami, których na daną chwilę nie potrzebujemy, a mieszkańcy, którzy mieszkają w bloku, znają ten problem doskonale.

Mini magazyn 24 – zalety

W sezonie wiosenno-letnim opony zimowe stają się zbędnym balastem, a dodatkowy sprzęt narciarski nie mieści się w żadnej szafie. I tu z pewnością z pomocą przyjdą nam pomieszczenia magazynowe, które pomieszczą te i wiele innych przedmiotów, a tych, których nie zamierzamy się pozbywać, a będą nam potrzebne w przyszłym sezonie. Kolejną zaletą boksów na wynajem jest to, że są idealnie przystosowane do przechowywania różnego typu przedmiotów. Panuje w nich odpowiednia temperatura, a także czystość. Są również dobrze chronione, a całodobowy system monitoringu i kontrola przeciwpożarowa gwarantują pewność oraz bezpieczeństwo.

Własny schowek na wyciągnięcie ręki

Self-storage jest usługą najwyższej jakości, dzięki, której można bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty, na wygodnych dla nas warunkach. To my decyduje na jak długo oraz jaką powierzchnię będzie wykorzystywać i wynajmować. Jest to świetna opcja nie tylko dla firm, ale również dla klientów indywidualnych – głównie mieszkańców bloków czy też małych domków lub osób, które wynajmują zwyczajnie pokój. Ludzie często się śmieją i self storage nazywają po prostu przechowywalnia rowerów czy też przechowywalnia bagażu. Więc jeśli drzwi szafy już się nie domykają, a piwnica zawalona, warto więc przemyśleć tę kwestię.